Kempování na Islandu je levnější formou cestování na „Ostrově ohně a ledu“. Ceny ubytování na Islandu totiž výrazně převyšují ceny v České republice. Na sezónu 2025 jsou v mnoha lokalitách hotely a další ubytovací kapacity předražené nebo nedostupné – vyprodané. Právě i z tohoto důvodu se mnoho cestovatelů snaží ponížit náklady právě kempováním.
Kupte si Camping Card – s kempovací kartou na Islandu můžete ušetřit. Uváděná cena 179 EUR za Camping card je pro 2 dospělé osoby a až 4 děti mladší šestnácti let – na maximální počet 28 nocí.
REZERVACE CAMPING CARD – vyberte datum prvního nocování v kempu na Islandu. Doručení obratem na email.
Caming Card zahrnuje elektronické expresní odeslání emailem. Do 24 hodin budete mít kempovací kartu u sebe a můžete se těšit na cestu. Kartu je případně také možné si vyzvednout osobně v naší partnerské kanceláři na Islandu (kontaktujte nás mailem).
Nečekejte však, že kempovné na Islandu je levné jako v jiných částech Evropy, bohužel i tento styl přenocování zasáhne do vašeho rozpočtu. Proto tedy doporučujeme, abyste si předem objednali Camping Card. Tuto kempovací kartu na Islandu určitě využijte a rozhodně se vám vyplatí finančně, pokud na Islandu budete kempovat minimálně týden ve dvou lidech. Zaplatíte tak jednorázový poplatek a můžete pak přespávat ve vybraných kempech po celém ostrově po dobu až 28 nocí.
Kolik stojí kempovací karta – Camping Card na Islandu v roce 2025?
Cena za kempovací kartu je 179 EUR – odesíláme ji ihned. Karty máme skladem v ČR.
Upozornění: kartu Camping Card je rozhodně lepší objednat předem, protože není pravda, jak se píše na mnoha webových stránkách, že ji jednoduše seženete v každé autopůjčovně. Dokonce i zmiňovaná informační centra, která by kartu měla údajně v tištěné formě nabízet, ji mají často vyprodanou. A nebo dokonce, některá z neoficiálních turistických center, která byla zaměřena jen jako lákadla pro turisty bez relevantních informací, během pandemie zanikla.
Co je v ceně Kempovací karty – Camping Card na Islandu?
Pobyt ve vybraných kempech během jedné sezóny dle otevírací doby každého kempu do 15.9. 2025, na maximální počet nocí 28. Ubytování je zahrnuto pro 2 dospělé osoby a 4 děti, které jsou mladší 16 let. Cena je vždy platná pro jednu kempovací jednotku tedy pro jeden karavan, camper-dodávku nebo stan.
Berte v potaz, že v závislosti na počasí a klimatologických podmínkách, některé kempy mohou otevírat později než 1.5. a zavírat i před 15. zářím.
Kde se dá karta Camping Card na Islandu uplatnit?
V roce 2025 jsou na seznamu Camping Card na Islandu níže uvedené kempy. Při doručení karty dostanete i manuál na stažení mobilní aplikace, kde si kempy jednoduše najedete i během vaší cesty.
KEMPY ZÁPADNÍ ISLAND
- Grundarfjörður
- Laugargerðisskóli
- Varmaland
KEMPY ZÁPADNÍ FJORDY
- Bíldudalur
- Bolungarvík
- Drangsnes
- Flókalundur
- Grettislaug á Reykhólum
- Patreksfjörður
KEMPY SEVERNÍ ISLAND
- Dalvík
- Möðrudalur – Fjalladýrð
- Heiðarbær
- Hvammstangi
- Kópasker
- Lónsá
- Ólafsfjörður
- Raufarhöfn
- Skagaströnd
- Siglufjörður
- Þórshöfn
KEMPY VÝCHODNÍ ISLAND
- Eskifjörður
- Fáskrúðsfjörður
- Norðfjörður
- Reyðarfjörður
- Seyðisfjörður
- Stöðvarfjörður
KEMPY JIŽNÍ ISLAND
- Álfaskeið
- Hella Gaddstaðaflatir
- Kleifarmörk
- Skjól
- Stokkseyri
- Þorlákshöfn
KEMPY REYKJANES
- Grindavík
- Sandgerði
Berte však v potaz, že na Islandu existuje i více kempů, které s Camping Card nespolupracují. V těchto kempech, které nejsou součástí Capming card sítě, byste pak museli noc zaplatit.
Pravidla kempování na Islandu s Camping Card
Vaši Camping Card můžete prezentovat v mobilu nebo vytištěnou. Na recepci v každém kempu se musíte prokázat platným cestovním dokladem. Karta funguje jako předplacená kreditní karta, kde máte 28 kreditů. Za každé přenocování se vám odečte jeden kredit. V ceně přenocování je přístup do společných WC a umýváren, pokud se v kempu nacházejí ( a jsou otevřené, berte prosím v potaz že mimo sezónu jsou zavřené). Kempovací karta vás neopravňuje k bezplatnému užívání extra služeb, jako je například používání elektřiny a atd. Karta vám umožňuje zůstat až 4 noci za sebou v jednom kempu. Ubytovací taxa stanovená islandskou vládou není v ceně camping card, ta se hradí na místě.
Kempovací karta vám negarantuje vstup do kempu. Pokud je kemp plný, může vám přístup být zamítnut. To se však na Islandu skoro nikdy nestává. V posledních letech však došlo k obrovskému nárůstu turismu, tudíž například v Reykajvíku a dalších exponovaných kempech doporučujeme (pro jistotu) si udělat rezervaci předem.
Kempovací kartu si rezervujte včas. Pokud si kartu chcete vyzvednout fyzicky na Islandu, uhradíte ji předem a pak si můžete vyzvednout na adrese Armúli 36 v Reykjavíku (ale to jen ve všední dny během otevíracích hodin).
Dodavatel, a tím pádem také naše společnost ISLANDICA s.r.o. se zříká odpovědnosti za případné uzavření kempů.
Návštěvník kempu je povinen dodržovat jeho pravidla.
Kolik stojí kempování na Islandu v roce 2025?
Uváděné ceny jsou nyní bez Camping Card, tedy pokud kartu nemáte v průměru zaplatíte za kempovné na Islandu kolem 1.500 až 2.200 ISK za dospělou osobu. Děti do 12 let jsou v některých kempech ubytované zdarma. Cena za spaní v autě v kempu se liší dle toho, zda přijedete osobním autem nebo dodávkou či karavanem. Za karavan se v kempech platí 1200-1700 ISK. Také vám doporučujeme si k tomu připlatit i připojení na elektřinu, což vyjde přibližně na 900 ISK-1400 ISK. Bez připojení karavanu do elektrické sítě vám totiž ve vozidle nebudou fungovat elektrické zásuvky. Sprchy v se v některých kempech účtují cca 400-600 ISK.






ISLANDICA DOPORUČUJE
NEJLEPŠÍ KEMPY NA ISLANDU
Seznam nejkrásnějších kempů na Islandu
Kvalitní kempy v úžasných lokalitách na Islandu
- Seljalandsfoss na jižním Islandu u stejnojmenného vodopádu
- Skaftafell pod ledovcem Vatnajokull v národním parku
- Fjalladyrd na farmě Modrudalur
- Látrabjarg na Západních fjordech u dechberoucích útesů
- Siglufjordur na severu Islandu
- Þakgil, kde mají i chatky
- Húsafell na západním Islandu v blízkosti Hraunfossar vodádů
- Hellisandur na poloostrově Snaefellsnes
Islandica
VYBRANÉ KEMPY NA ISLANDU
Krásný kemp u jezera Mývatn na Islandu.
Článek dokončujeme….


Zde jsou fotografie našich nejoblíbenějších kempů. Majitelé kempů se snaží snoubit cestování s přírodou.
Island – spaní mimo kempy
NE! SPANÍ NA DIVOKO NA ISLANDU
Z důvodu velmi špatného chování turistů a jejich masovému nárůstu v posledních letech, islandská vláda přistoupila k restriktivním opatřením, tedy zákazu kempování na divoko. Žádáme tedy všechny návštěvníky Islandu, aby tato pravidla dodržovali. Není pravda, že se na Islandu dá spát kdekoliv a, že je to dovoleno, jak se často dočtete na neodborných publikacích na internetu. Respektujte tedy místní obyvatele, vyhlášky a hlavně přírodu.
Pokud na Islandu cestujete jakýmkoliv vozem, ať už normálním nebo obytným autem (což je jakékoliv auto v kterém nocujete včetně vlastních dodávek či upravených kampervanů, karavanů nebo 4×4), je povinné přenocovat v oficiálních kempech.
Cestování na Islandu se stanem
JE MOŽNÉ STANOVAT MIMO KEMPY?
Ne, není to možné. Stávající omezení islandské vlády jasně definují, že stanování mimo oficiální kempoviště není povolené (kromě výjimek uvedených níže). Pokud máte stan, naplánujte si přespání v jednom ze skvělých 165 kempů na Islandu. Dospělá osoba v kempu platí 1.500 až 2.200 ISK za noc a v některých kempech jsou zpoplatněné sprchy.
Ve stanu je totiž zakázáno spát na soukromém pozemku (bez specifického povolení majitele), v národních parcích a chráněných oblastech, blízko silnic a obydlených oblastí, což definuje oblasti prakticky kdekoliv kam se turista nedostane na dlouhém treku mimo civilizaci (a ještě nesmí být na soukromé půdě, v národním parku či chráněné oblasti)! Islandská policie aktivně kontroluje turistické oblasti a vystavuje pokuty v závislosti na přestupku. Tyto pravidla vstoupili v platnost v roce 2015 kvůli ochraně islandské přírody. Respektujte je.
